VZN č. 1/2022

ANGLIČTINA PRE NAJMENŠÍCH ATLETICKÝ AUTOMODELÁRI DIVADELNÝ BOX MODERNÝ TANEC, TANEC HOKEJ OD 4 - 12 ROKOV FUTBAL CHLAPCI JUDO KARATE VÝTVARNÝ PLAVECKÝ POHYBOVÉ HRY od 3 do 6 rokov STOLNÝ TENIS ŠPORTOVÁ PRÍPRAVA PRE NAJMENŠÍCH OD 4 ROKOV THAJSKÝ BOX TVORIVÉ DIELNE OD 5 ROKOV VOLEJBAL DIEVČATÁ VOLEJBAL CHLAPCI + VOLEJBAL DIEVČATÁ VZPIERANIE - ZDRAVÁ CHRBTICA LEZECKÝ BASKETBAL ĽUDOVÉ TANCE BALET FLORBAL

Krúžky

VZPIERANIE - ZDRAVÁ CHRBTICA

Vedúci krúžku: Milan Kubák

tréneri: Erik Bajčík, Dominik Krajčovič, Mgr. Matej Kubák, Miriam Bandík

Vzpieranie  je olympijsky šport. V novodobých olympijských hrách bolo vzpieranie zaradené  v roku 1896 v Gréckych Aténach a v roku  2000 štartovali na olympijských hrách v Austrálskom Sydney už aj ženy. V Novom Meste n. V. má vzpieranie dlhoročnú históriu. Znovuzrodenie vzpierania v našom meste došlo v roku 2008, kedy sa v Centre voľného času, založili nový športový krúžok Zdravá chrbtica – vzpieranie. Tréningový proces prebieha  v  priestoroch Centra voľného času, Štúrova 590/31 Nové Mesto nad Váhom. Na súťaže využívame posilňovňu a telocvičňu CVČ.

Každoročne sa snažíme postaviť do Ligových súťaží družstiev družstvo mladších žiakov, starších žiakov a družstvo dorastencov. Počas našej existencie naši zverenci získali niekoľko titulov majstra Slovenska. V našom krúžku sme vychovali niekoľko reprezentantov Slovenska -Miriam Skovajsová /účastníčka majstrovstiev sveta/, Laura Mikušová /trikrát sa prebojovala na majstrovstvá Európy/. Matej Kubák /2x reprezentoval Slovensko na turnaji olympijských nádeji V4 a medzinárodných hrách v Turecku s medailovým umiestnením/. Športovci z nášho krúžku okrem súťaží na Slovensku sa zúčastňujú medzinárodných súťaží- Medzinárodná veľká cena Rotavy, Veľká cena Horní Suché, Pohár starostu Boskovice, Medzinárodný turnaj mesta Nidzica Poľsko, Medzinárodne športové hry v meste Konya Turecko. Náš krúžok organizoval v tenisovej hale na Zelenej vode turnaj olympijských nádejí V4. Krúžok vzpieranie zdravá chrbtica je zameraná na výchovu mladých vzpieračov . Mladý vzpierači súťažia v disciplíne trojskok , hod medicinbalom, a vo vzpieračských disciplínach trh a nadhod, ktoré sú obodované rozhodcami za  technické prevedenie. Vzpieranie slúži aj ako dobrý základ pre iné športy ako je hokej a atletika.  Tréneri Erik Bajčík, Dominik Krajčovič, Matej Kubák a Milan Kubák sa tešia na ďalších záujemcov o vzpieranie.

• Centrum voľného času
    Štúrova ul. č. 590, 91501 Nové Mesto nad Váhom